Tokarka niezbędna w przemyśle

Zdobycze techniczne pozwalają na szybki i dynamiczny rozwój przemysłu, ale niektóre maszyny stosowane są przy produkcji od wielu lat, przeszły tylko czasem nieznaczne metamorfozy, które sprawiły, że działają jeszcze lepiej i wydajniej. Tak było na przykład z tokarkami.

Tokarka należy do grupy obrabiarek, jest przeznaczona na obrabiania przedmiotów skrawaniem, najczęściej są to przedmioty o powierzchni brył obrotowych:

  • gwinty zewnętrzne
  • gwinty wewnętrzne
  • kule
  • stożki
  • wałki

Obróbka na tokarce odbywa się przy pomocy wiertła, noża tokarskiego lub narzędzia służącego do obrabiania gwintów. Tokarki to urządzenia, które wykorzystywane są zarówno do produkcji części przemysłowych, jak i całych elementów. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i są chętnie wykorzystywane ze względu na swoje możliwości obrabiania przeróżnych przedmiotów – są dokładne, precyzyjne, bardzo trudno o ich awarię. Coraz częściej technika skłania się ku unowocześnianiu przeróżnego rodzaju maszyn, które służyły i służą przemysłowi, większość z nich została po prostu z czasem wyposażona w elektroniczny system sterowania, co znacznie ułatwiło pracę i sprawiło, że może być ona jeszcze sprawniejsza. Tak właśnie frezarki konwencjonalne zostały wyparte przez elektronicznie sterowane tokarki i inne tego typu maszyny.

Tokarka karuzelowa CNC – jakość i precyzja

Swego rodzaju odkryciem nowoczesności są bardzo dobrze działające tokarki karuzelowe CNC jak Janus. Zostały one wyposażone w najnowsze sterowania CNC i płynną regulację prędkości, dzięki temu są wysokowydajne, można na nich przeprowadzić obróbkę skomplikowanych przedmiotów i kształtów. Wszystkie tokarki karuzelowe charakteryzują się świetną jakością, ponieważ, zostały wyposażone w systemy centralnego smarowania i osłony teleskopowe. Dzięki temu ich konserwacja jest bardzo łatwa, a same tokarki cieszą się dużą żywotnością. Nie trzeba się martwić o zużycie podzespołów, świetnie nadają się do pracy przy produkcjach seryjnych czy też wieloseryjnych.

 Precyzję i moc w tokarce zapewnia jej budowa. Korpus z żeliwa daje dużą sztywność, dlatego też przy pracy nie ma mowy nawet o najmniejszych błędach. Tak samo jest z prowadnicami, które są bardzo, ale to bardzo odporne na zużycie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *