Pomysłowe łóżko z palet drewnianych w Twojej sypialni

Palety drewniane mają szerokie zastosowanie. Możemy m.in. samodzielnie stworzyć z nich pomysłowe meble do naszego domu. Nie będzie to zadanie ani trudne, ani kosztowne, a na pewno nada wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w naszych domach. Aby nie było nudnym aranżacyjnie elementem, warto pomyśleć o wersji wykonanej z palet drewnianych. Wystarczy odrobina chęci i czasu, a nasza sypialnia szybko nabierze uroku i oryginalnego stylu.

Jak zrobić łóżko z drewnianych palet?

Poniżej przedstawiamy pomysł na to, jak zrobić łóżko z drewnianych palet.

 • Potrzebujemy od 3 do 9 palet drewnianych, w zależności od tego, jak duże i wysokie łóżko chcemy zrobić (wymiary ok 120 cm na 80 cm).
 • Kupujemy grunt do drewna i farbę do drewna (dodatkowo wałek lub pędzel do malowania).
 • Będziemy potrzebować papier ścierny lub szlifierkę.
 • Kupujemy odpowiedni dla nas materac.

Z palet wykonujemy podest pod materac. Wyrównujemy ich powierzchnię papierem ściernym lub szlifierką. Palety należy następnie zagruntować (pozwoli to zachować trwałość farby) oraz pomalować na dowolny kolor, pasujący do aranżacji naszego wnętrza. W sypialni w modnym stylu skandynawskim świetnie będzie wyglądać białe łóżko.

Kiedy farba wyschnie, palety układamy na kształt podestu, jedna obok drugiej. Można ułożyć je w jednej albo dwóch, a nawet trzech warstwach (jeśli chcemy mieć wysokie łóżko). Kiedy konstrukcja jest gotowa kładziemy na niej materac. Warto dodać, że szczeliny między paletami mogą służyć jako półki. Efektownie będą prezentowały się na nich np. książki.

Skąd wziąć palety?

Palety z drewna najlepiej kupić bezpośrednio od producenta. Warto zapoznać się z ofertą firmy Pako Bud, która swoje produkty z drewna dostarcza na teren całej Polski. Eksperci zapewniają, że są one bardzo wytrzymałe i funkcjonalne. Pako Bud tworzy palety zgodnie z potrzebami swoich klientów, ale daje również możliwość zakupu typowego modelu euro o stałych wymiarach.

Zalety mebli z palet:

 • są tanie, cena jednej palety w zależności od rozmiarów to koszt od około 10 do 40 zł,
 • są praktyczne, wytrzymałe,
 • posiadają walor estetyczny, nadają wnętrzom oryginalny charakter,
 • można wykonać je samodzielnie,
 • są ekologiczne,
 • pasują do większości wnętrz,
 • wykonanie nie jest ani pracochłonne, ani czasochłonne,
 • wystarczy pomysł i odrobina chęci, żeby cieszyć się nowymi efektownymi meblami.

Pomysły na inne meble z palet drewnianych

Kiedy w naszej sypialni postawimy już łóżko z drewnianych palet, z pewnością szybko będziemy mieli ochotę na dalsze majsterkowanie i wykonywanie innych mebli z palet. Bez problemu możemy zrobić z nich m.in. stolik do salonu, siedzisko, szafkę pod telewizor, regał czy wieszak na ubrania.

Palety możemy wykorzystać także w ogrodzie. Tutaj liczy się kreatywność i trochę większy nakład pracy. Z drewnianych palet można stworzyć stylową ławkę do ogrodu, stoliki, fotele czy siedziska. Ich kształt zależy wyłącznie od Ciebie. Tym razem również trzeba palety zagruntować i pomalować na dowolny kolor. Efektownie wyglądają, kiedy zostaną pokryte lakierem. Pomysłów jest wiele, więc do dzieła!

Zapraszamy na stronę producenta wyrobów z drewna pakobud.com.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *