Europaleta a paleta przemysłowa. Podobieństwa i różnice

W transporcie i logistyce wykorzystuje się wiele rodzajów palet – EUR, EPAL, plastikowe, jednorazowe… My jednak przyjrzymy się dziś dwóm najpopularniejszym gatunkom: europalecie i palecie przemysłowej. Co je różni, a co łączy? Zapraszamy do lektury!

Europaleta

Europaleta to pewny produkt; jest licencjonowana, chroniona przepisami prawnymi, posiada specjalne atesty, a na dowód tego jest też specjalnie oznakowana. Tak starannie przygotowany nośnik ma precyzyjnie określone parametry (wielkość, rozmiar, nośność) i to czyni go doskonałym narzędziem logistycznym w każdej firmie. Europalety zawsze będą pasować do siebie, zarówno w pionie, jak i w poziomie, dlatego przy większym transporcie nie trzeba się martwić o ich rozmieszczenie.Weź pod uwagę, że z tą świetną jakością w parze idzie także wyższa cena (w porównaniu do palety przemysłowej). Żeby jednak nie było zbyt sielankowo dodamy, że europaleta waży trochę więcej niż paleta przemysłowa.

Paleta przemysłowa

Paleta przemysłowa jest z wyglądu podobna do europalety, ale trzeba przyznać, że jakość wykonania jest niższa. To ma swoje odzwierciedlenie w cenie produktu, dlatego osoby, dla których pieniądze są głównym wyznacznikiem zakupu, będą stawiały właśnie na paletę przemysłową. Zaletą tego rodzaju palet jest ich szerokie spektrum wyglądu, bowiem mogą się od siebie różnić wysokością, szerokością i długością. Wszystko ze względu na wielkość desek i kostek wykorzystanych do ich produkcji. Podobieństwa? Zarówno w europalecie, jak i palecie przemysłowej zauważysz kostki drewniane albo wiórowe. Z tym że w przypadku europalety kostki będą identyczne, natomiast w palecie przemysłowej kostki mogą mieć różną wielkość.

Zapytasz pewnie: którą paletę wybrać? Nie możemy udzielić ci jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnych celów, do jakich ma zostać wykorzystana oraz budżetu, którym dysponujesz. Po prostu wybierz się do miejsca, jakim jest skup palet i zobacz dostępną ofertę. Mamy jednak nadzieję, że ta szczegółowa charakterystyka obu palet pomoże Ci w dokonaniu najlepszego wyboru!

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *