Dlaczego warto kupić mieszkanie od developera?

Marzenia o własnym mieszkaniu towarzyszą niejednej rodzinie. Kiedy tylko mamy okazję je spełnić, warto poznać zalety mieszkania od dewelopera. Mieszkania z rynku pierwotnego bowiem mogą mieć dla nas o wiele więcej znaczących zalet, aniżeli mieszkania z rynku wtórnego. Dlaczego zatem warto jest zastanowić się nad takim wyborem?

Mniej formalności

Przede wszystkim zaletą mieszkania od dewelopera jest mniej formalności. Będziemy pierwszym właścicielem, a zatem nie będzie potrzeby sprawdzania stosu dokumentów. Szybko załatwimy potrzebne papiery, nie martwiąc się chodzeniem do różnych urzędów czy do notariusza. Wystarczy, że podpiszemy umowę u dewelopera, a będziemy szczęśliwym właścicielem naszego nowego gniazdka.

Korzystniejsze warunki kredytowania

Po drugie korzystając z takiej oferty, można skorzystać z dogodniejszych warunków kredytowania. To właśnie mieszkania deweloperskie bowiem są objęte różnego rodzaju programami rządowymi. Jeśli wpisujemy się w postawione wymogi, skorzystamy z atrakcyjnych dodatków finansowych.

Niższy czynsz

Kolejnym atutem mieszkania od dewelopera jest zdecydowanie niższy czynsz – mówi nasz ekspert z firmy DOMBUD.

Właściciele mieszkań spółdzielczych, pochodzących z rynku wtórnego, muszą uiszczać większe opłaty. Co więcej, otrzymują w ich zakresie znacznie mniej, niż posiadacze mieszkań deweloperskich. A to nie wszystko – już na starcie mieszkania deweloperskie są dużo bardziej wartościowe. Chyba już wiesz, jaką podjąć decyzję?

Łatwiejsze możliwości aranżacyjne

Na koniec warto dodać, że lokale z rynku pierwotnego można wykończyć w dwojaki sposób – pod klucz bądź oddać w stanie surowym. Wówczas jego nabywca może w dowolny sposób je urządzić. Ma szerokie pole manewru, wraz ze zmianą układu mieszkania, na co bardzo często się decydujemy. Oszczędzimy dużo czasu i pieniędzy, ponieważ nie będziemy musieli skuwać płytek czy pozbywać się położonego parkietu. Od razu zamontujemy wszystko w sposób, który najbardziej nam odpowiada. To zaleta, której nie można przecenić.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *