Czym najlepiej przycinać krzewy i drzewa w ogrodzie?

Jeśli jesteśmy posiadaczami domu z ogrodem i mamy drzewa, wiemy jak ważne jest przycinanie całej roślinności i dbanie o iglaki, zwłaszcza na zimę. Z pewnością pomogą nam w tym narzędzia przeznaczone do tego typu prac. Jesteście ciekawi, co najlepiej sprawdzi się jako narzędzie tnące? Koniecznie przeczytajcie!

Sekator ręczny

Bardzo precyzyjnie przytniemy nim zarówno spore iglaki, jak i małe drzewka. Sekator ręczny jest narzędziem łatwym w obsłudze, dlatego bez problemu poradzimy sobie z używaniem go. Mając kilka drzewek owocowych lub ozdobnych, zwykle chcemy, aby dobrze rosły i nie obsychały. Należy wtedy regularnie przycinać martwe pędy i obcinać nieco na zimę. Sekator ręczny sprawnie załatwi sprawę, a my będziemy mogli pozbyć się pojedynczych, niechcianych gałązek. Narzędzie okaże się także przydatne w przypadku przycinania iglaków i obcinania wystających, pojedynczych pędów, które zwykle wyglądają dosyć nieestetycznie.

Kupno i przechowywanie sekatora ręcznego

Sekator ręczny możemy kupić w sklepie narzędziowym lub poświęconym sprzętom ogrodniczym na dziale z narzędziami ręcznymi. Aby służył nam przez kilka lat, a nie tylko kilka sezonów, warto go także poprawnie przechowywać i dbać o niego. Po skończonej pracy, należy sekator dobrze oczyścić i zakonserwować, tzn. naoliwić zawiasy i przemyć środkiem dezynfekującym, przeciwko grzybom i bakteriom i schować np. do zamykanej skrzynki narzędziowej. Warto pamiętać, aby wszystkie sprzęty ogrodnicze, przechowywać w miejscu suchym oraz takim, w którym nie dochodzi do ujemnych temperatur. W pomieszczeniach wilgotnych oraz zbyt mroźnych, narzędzia mogą ulec szybszemu zniszczeniu, przez co będziemy musieli częściej je wymieniać.

Piła do drewna przydatna w ogrodzie

Do ścinania sporych konarów czy przycinania dużych partii drzew lub krzewów, z pewnością przyda się nam piła do drewna! Z łatwością nadamy odpowiedni kształt naszym iglakom czy utniemy zawadzające gałęzie. Pamiętajmy jednak, aby być ostrożnym, gdyż nieuważne użytkowanie piły do drewna, może doprowadzić do tragedii.

Posiadając zarówno sekatory ręczne, jak i piły do drewna, prosto i szybko przytniemy wszystkie drzewa, krzewy i iglaki, znajdujące się na naszym ogrodzie. Pamiętajmy także o ich czyszczeniu i zakonserwowaniu na koniec sezonu letniego, gdyż wtedy z pewnością posłużą nam o wiele dłużej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *