Blaty laminowane, drewniane i inne. Rodzaje blatów

Łazienka to wnętrze, w którym panują swoiste warunki. Ciągła wilgoć i para wodna sprawiają, że urządzając to pomieszczenie powinniśmy wybierać najlepszej jakości materiały, które będą odporne na działanie wody. Jednym z niezbędnych elementów w każdej łazience jest blat. Z jakiego tworzywa musi być wykonany, aby służyć nam zgodnie z jego przeznaczeniem?

Blaty laminowane

Pierwszym rodzajem blatów do łazienki są blaty laminowane. Cieszą się niezwykłą popularnością ze względu na ich cenę oraz stosunkowo dobrą trwałość – mówi nasz specjalista z firmy Sanipol. Są przede wszystkim odporne na plamy, co jest bardzo cenionym atutem dla kobiet. Panie używają w łazience kolorowych kosmetyków, które mogą powodować trudne do zmycia plamy. Ponadto, blaty laminowane nie blakną i bardzo dobrze znoszą wysokie temperatury, np. kiedy postawimy na nich rozgrzaną lokówkę. Nie wymagają też żadnej dodatkowej konserwacji.

Blaty drewniane

Blaty drewniane z kolei są cenione w pierwszym rzędzie z racji ich naturalnego wyglądu. Są również odporne na wysoką temperaturę, a także – w odróżnieniu od poprzednich – na wilgoć. Najważniejsza jest odpowiednia konserwacja, dlatego blaty te należy lakierować, olejować bądź woskować. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia, zawsze można je naprawić.

Blaty z płyty wodoodpornej HPL

Blaty z płyty wodoodpornej HPL są niezwykle odporne na wodę, parę wodną oraz wilgoć. Można je zamontować zgodnie z własnymi potrzebami i zaplanowaną aranżacją. Dzięki ewentualności zastosowania wielu rozwiązań technicznych, dają praktycznie niezliczone możliwości w zaplanowaniu wnętrza.

Ze stali

Bardzo często wykonuje się również ze stali. Można ją pomalować proszkowo na dowolny kolor i jest idealnym materiałem pod umywalkę. Szczególnie, kiedy zamówimy projekt w profesjonalnej firmie, która dokona właściwych pomiarów i wykona należyty mebel.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *